Новини

1 Міжнародний форум інклюзивності у Чернівцях

У Чернівцях відбулася знакова подія — пройшов 1 Міжнародний форум інклюзивності у Чернівцях. Ідея форуму — об’єднати людей, які розвивають інклюзивне суспільство в Україні та інших країнах. Учасниками заходу стали громадські діячі з України та Молдови, представники бізнесу, органів державної влади та місцевого самоврядування. Спікери розповіли про свої успішні історії побудови інклюзивного суспільства.

1 день форуму проводився в Ресурсному центрі громадської активності. Представники Громадських організацій «Чернівецьке об’єднання «Захист», «ЧОЛІ «Мрія», «ЧООЛІ «Лідер» розповіли про реалізацію проекту «Захист прав людини в Чернівецькій області». Любов Свіріденко розповіла про Фестиваль творчості «Сузір’я Любові». Марія Нікітіна розповіла про проект «Радниці мерів». Людмила Якім розповіла про діяльність громадської організації з Молдови «Мотивація». Тетяна Д’яченко розповіла про роль арт методик у соціалізації дітей з інвалідністю. Оксана Гордійчук розповіла про новітні підходи до освіти дітей з інвалідністю.

2 день форуму був основним. Програма форму передбачала виступи спікерів та вручення відзнак тим хто працює над побудовою інклюзивного суспільства в Україні. Марія Нікітіна розповіла про роль інклюзивного суспільства. Людмила Якім розповіла про досвід Молдови у працевлаштуванні людей з інвалідністю. Алла Галайчук поділилася досвідом створення та діяльності Центру денного догляду людей з інвалідністю 18+ у м. Коломия. Яна Дімітрова розповіла про досвід створення інклюзивних закладів сфери послуг у м. Чернівці. Ксенія Сімінчук поділилася досвідом побудови інклюзивного суспільства в Молдові. Владислав Добридін розповів досвід створення інклюзивного простору для занять спортом у м. Сторожинець. Марія Жибчин розповіла про роль арт терапії для розвитку дітей з інвалідністю.

На завершення заходу спеціальні гості форуму Учнівський гурт «Калинонька», Gierls in Juzz, Андрій Рибарчук виступили перед учасниками заходу та привітали з проведенням 1 Міжнародного форуму інклюзивності у Чернівцях.