Новини

22 січня відбулося 12 засідання Комітету забезпечення доступності ЧМР

22 січня відбулося 12 засідання Комітету забезпечення доступності маломобільних верств населення при Виконавчому комітеті Чернівецької міської ради.
1. Представник Департаменту охорони здоров’я ЧМР (керівник вчергове проігнорував наше запрошення) розповів про те, що було зроблено за 2018 рік у лікувальних закладах, які підпорядковуються ЧМР. Із розповіді було зрозуміло, що у співпраці із членом КД, головою ГО «ЧТІ «Мрія» Любов Свіріденко та висвітленні оксана драчковська вдалося досягти певних успіхів. Домовилися про розміщення на сайті Департаменту плану по організації доступності в кожному закладі та інформування про доступні медичні послуги.
2. Директор департаменту ЖКГ ЧМР Володимир Бешлей повідомив про розроблення Розпорядження міського голови про обов’язковість врахування доступності при ремонті тротуарів, об’єктів; участь членів КД у моніторингу об’єктів; пониження бордюрів на тротуарах центральної частини міста; роботу з УТОС тощо. Тротуари, вулиці де проходився ремонт наприкінці 2018 року без понижень бордюрів, які були виявлені Артем ЖукBogdan Staryk, повідомлено що, в 2019 році будуть обладнані належним чином. На зауваження голови ГО «ЧОЛІ «Лідер» Валентина Добридіна про порушення облаштування паркомісць для людей з інвалідністю було повідомлено про проведення зустрічі із власниками парковок.
3. Заступник керівника КП Чернівецьке тролейбусне управління (керівник вчергове проігнорував наше запрошення) повідомив про здійснення постійної роботи із водіями щодо паркування впритул до бордюрів та про створення сторінки у ФБ для публікації фото/відео із порушеннями. Представники КД не погодилися із тим, робота із водіями є достатньою та запропонували спільно змінювати ситуацію. Домовилися, що представники ЧТУ та КД моніторитимуть паркування тролейбусів, публікуватимуть на сторінці ЧТУ, а керівництво ЧТУ буде впливати на водіїв з метою дотримання прав людей з інвалідністю на користування громадським транспортом.
4. Щодо облаштування підземного переходу на вул. Головній навпроти автовокзалу Володимир Бешлей повідомив, що рішення не прийнято та перебуває на стадії обговорення.
5. Заступник міського голови, голова КД Олександр Паскар повідомив, що коштів на обладнання ліфту на 2-3 пов ЧМР немає, також вивчається питання щодо можливості його встановлення враховуючи статус будівлі, як пам’ятки архітектури, а також вивчається питання придбання підйомника.
6. Володимир Бешлей повідомив, що розглядається питання організації доступності до вбиралень для маломобільних верств населення. Модульні вбиральні можуть бути закуплені за умови їх невисокої вартості.
7. Щодо складу КД. У зв’язку із заявою про вихід із КД заступника голови КД, члена Громадська організація «Чернівецьке об’єднання «Захист»Артем Жук, заступником голови КД було обрано голову ГО «ЧТІ «Мрія» Любов Свіріденко та членом КД голову ГО «Миле сонечко» Tatyana Vengrenyuk. Також голова КД Олександр Паскар повідомив про виключення зі складу КД Наталія Хілько та голову ГО «Асоціація інвалідів України» Марії Кирилюк.
8. Керівник ДержАрхБуд контролю, на запитання ГО «ЧТЛІ «Милосердя» Роман Залевський про здачу новозбудованих будівель без доступності, повідомила про необхідність проведення додаткової зустрічі для вироблення механізму співпраці у напрямку доступності.
Вперше відбувалася онлайн трансляція засідання КД на youtube-каналі ЧМР, проте, на жаль, без звуку.
Дякуємо ТРК «Буковина» та Телеканал Чернівці за висвітлення засідання!

Фото з ФБ сторінки Валентини Добридіної.