Новини Публікації

27 грудня відбувся IV Міжнародний форум інклюзивності в м. Чернівці

Ми до кінця не вірили, що зможемо цьогоріч провести форум офлайн

Протягом місяця підготовки, ми декілька разів переносили дату заходу через ризик обстрілів та тривалі відключення електроенергії. Проте зваживши всі за і проти, поспілкувавшись із гостями та учасниками форуму, ми вирішили все ж таки провести IV Міжнародний форум інклюзивності в м.Чернівці.

І от 27 грудня в спільному просторі зустрілись близько 50 людей, які працюють над побудовою інклюзивного суспільства в громаді, області та країні вцілому.

Четвертий рік поспіль ми в кінці року зустрічаємось та підбиваємо підсумки діяльності, ділимось власним досвідом розвитку безбар’єрності, не лише просторів, а й мислення.

В рамках форуму виступила Валентина Добридіна

голова ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» та представниця Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Чернівецькій обласній Державній адміністрації. Пані Валентина розповіла про діяльність у сфері гуманітарної підтримки людей з інвалідністю в умовах війни, про посилення лідерства жінок з інвалідністю в гендерно орієнтованих гуманітарних реагуваннях в Україні, про успіхи у забезпеченні обладнанням інтернатних і навчальних закладів в Чернівецький області, де проживають ВПО.Ми почули цінну інформацію про залучення фінансування міжнародних партнерів для облаштування доступної палати у лікарні для пацієнтів з інвалідністю та відкриття доступного гінекологічного крісла.

Про виникнення ідеї створення соціального кафе та втілення її в реальність розповіли: Людмила Крестянікова — засновниця Громадська організація батьків дітей з інвалідністю «Мрії особливих дітей «та Світлана Бурак, керівниці ГО «Мрії особливих дітей». В 2022 році в Мамаївській ТГ було відкрито перше соціальне кафе у Чернівецькій області — «Горнятко». В кафе працює місцева молодь з інвалідністю та волонтери. Людмила та Світлана запрошують всіх охочих завітати на горнятко кави за адресою: смт. Лужани, вул.Центральна,47а.

Президентка Благодійного Фонду Благодійний фонд «АІК»Юлія Ресенчук була з нами на зв’язку із німецького міста Кельн, де наразі вимушено проживає від початку повномасштабного вторгнення рф на територію України. Юлія розповіла про адаптацію людей з інвалідністю за кордоном, про виклики з якими довелось стикнутись їй та багатьом однодумців, про налагодження комунікації закордоном задля допомоги рідній країні.

Юрій Понькін — голова РУХ БЕЗ МЕЖ, розповів про виклики з якими зіштовхнулась організації з початку повномасштабного вторгнення під час надання безкоштовних правових консультацій людям із інвалідністю при релокації за кордон.

Також до нас під‘єдналась, онлайн із столиці, виконавча директорка Всеукраїнської спілки організацій для людей з інвалідністю Ліга сильнихDaria Sydorenko. Пані Дар‘я про адвокація питань і потреб людей з інвалідністю; розбудову спільноти організацій у сфері прав людини з інвалідністю та посилення інституційної спроможності членів спілки; зміну сприйняття інвалідності у суспільстві з відхилення на нормальну складову життя; проведення досліджень, вивчення міжнародного досвіду та аналіз законодавства у сфері прав людини з інвалідністю; міжнародне представництво членів спілки.

На кінцівку заходу до нас завітали неймовірно сильні та мужні хлопці із Charity fund Freedom Trust. Ми вдячні Igor Logvinov, Олександру Березовському та Олексію Решетняку, що знайшли хвилинку зайти до нас та розповісти і предметно показати учасникам форуму про ту справу, якою займаєтесь нещодавно, але яка є надзвичайно важливою та потрібною — евакуацією людей з інвалідністю із гарячих точок на сході, де тривають бойові дії. Хлопці евакуювали сотні людей з інвалідністю та їхніх тварин з Слов‘янська, Лисичанську і довколишніх сіл.

Форум об‘єднав різних людей, різні історії, ми відчували радість, піднесення, натхнення і водночас, біль, сум та тугу. Але час проведений разом дав віру та впевненість, що разом із такими вмотивованими та потужними людьми, ми обов‘язково переможемо і відбудуємо країну, в якій кожен буде відчувати себе гідно та на рівних.

Захід відбувся у межах проєкту «Захист прав людини у Чернівцях», що реалізує ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист» за підтримки IM Swedish Development Partner