Новини

Дистанційне засідання Комітету доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп при Виконкомі ЧМР

Відбулось чергове Дистанційне засідання Комітету доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населя до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Виконкомі ЧМР, у якому взяли участь представники ГО «ЧО «Захист» Марія Нікітіна та Богдан Бойко.

Обговорюючи питання порядку денного ми звернули особливу увагу на те, що деякі забудовники не дотримуються умов доступності в новобудовах. Незважаючи на ряд нормативно-правових актів окремі забудовники дозволяють собі ігнорувати права людей з інвалідністю та інших маломобільних. Запропонували включити представників Комітету доступності при Виконкомі ЧМР до складу комісії з приймання обєктів з класом наслідків СС1 і СС2, які належать до компетенції інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Чернівецької міської ради з метою дослідження дотримання забудовниками Державних будівльних норм для людей з інвалідністю.

Також запропонували включити Василя Купіну, який є виборчим Омбудсменом та представником ГО «Опора» у Чернівецькій області для спільної роботи в напрямку облатування доступності виборчих дільниць.

Порядок дений:
— Пониження бордюрів на тротуарній мережі в т. ч. на площах міста;
— Доступність до виборчих дільниць. Перенесення дільниць на 1 поверхи;
— Дотримання вимог архітектурної доступності забудовниками відповідно ДБН у новобудовах і об’єктах, на яких проходить реконструкція;
— Встановлення решіток на дощових канавках по тротуарній мережі;
— Упорядкування паркомісць для МНГ з відновідною шириною паркомісця 3,5м;
— Упорядкування тротуарної мережі на вул. О. Кобилянської.