Новини

Доступність важлива для всіх, а не тільки для людей із інвалідністю

Забезпечення вільного доступу і можливості переміщення в різних об’єктах громадського користування є важливим фактором подолання безпорадності та побудови інклюзивного суспільства .

Архітектурна доступність, як і доступність в інших сферах, підвищує шанси знайти роботу, здобути освіту, користуватися громадськими послугами, брати участь у різних соціальних, культурних, оздоровчих заходах, трудовому процесі, і таким чином, бути активними учасниками соціально-економічного та політичного життя суспільства.

Адже обмежений доступ до будівель часто визнається людьми з інвалідністю як основна перешкода для отримання освіти, можливості працювати, отримувати якісні медичні послуги, долучатися до всіх сфер суспільного життя.

ГО “Чернівецьке об’єднання «Захист»” провело ряд тренінгів в межах проєкту “Підвищення рівня впливу молоді на громадські процеси та життя громади” для того, щоб про безбар’єрність чули якомога більше людей.

Ми поставили завдання на початку реалізації — допомагти створити мережу активних та усвідомлених активістів, для яких тема інклюзії та розбудови демократичного суспільства — не прості слова, а постійна кропітка робота, і з впевненістю можемо констатувати, що ми впорались із завданням.

В результаті проходження всіх навчать було відібрано 10 учасників, які навчились проводити аудити та у співпраці із нашими партнерами нещодавно провели 5 комплексних аудитів доступності у 5-ти локаціях м.Чернівці:

📌МКУ Резиденція молоді

📌Кіномистецький центр імені Івана Миколайчука

📌Готель «Буковина»

📌 Чернівецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

📌 Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30

Тема безбар’єрності потребує уваги, щоденної операційної роботи та постійного контролю від громадянського суспільства. Саме активна молодь допомагає нам робити синергію для подальших змін у темі інклюзії та безбар’єрності.

Проєкт “Підвищення рівня впливу молоді на громадські процеси та життя громади” реалізовується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні Погляди учасників не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

➡️ Наш сайт: https://www.zahystcv.org

➡️ Якщо ти хочеш бути волонтером/кою організації — 096 0165979

➡️ Якщо ти хочеш підтримати нашу діяльність, переходь за посиланням: https://www.zahystcv.org/donate/