Після 24 лютого 2022 року сформувались нові виклики, що пов’язані із внутрішньо переміщеними особами, що призвели до змін у національному законодавстві та покладенню певних обов’язків на органи місцевого самоврядування та їх структурні підрозділи в тому числі щодо недискримінаційної реалізації прав внутрішньо переміщаних осіб у територіальних громадах.
Для громад Чернівецької області, як приймаючої сторони, необхідно володіти статистичними даними та потребами ВПО задля успішної інтеграції в життя громад
ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист» в період 18 серпня — 15 вересня 2022 року провела аналітичне дослідження щодо кількісного та якісного складу ВПО у Чернівецькій області. Також ми зібрали дані щодо забезпечення прихистком, працевлаштування, укладання медичної декларації та дізнались чи сформульовані потреби ВПО в громадах.
Об‘єктами моніторингу виступили органи державної влади та місцевого самоврядування, комунальні заклади, заклади освіти, медичні заклади, заклали соціального захисту, недержавні організації тощо.
Дослідження проводилось шляхом надсилання сформованого запиту до 52-х територіальних громад Чернівецької області, Чернівецької обласної військової адміністрації, Департаментів з охорони здоров’я, соціального захисту, освіти та науки Чернівецької ОВА. А також проведено телефонне опитування відповідальних осіб за прихистки для внутрішньо переміщених осіб, створених за ініціативою окремих громадян та недержавними/некомунальними організаціями на території Чернівецької області.
Від початку військової агресії російської федерації Чернівецька область прийняла більше 106 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Згідно результатів дослідження — наразі на Буковині перебуває 77610 ВПО. Статус ВПО отримали 99 214 осіб, з них жінки — 58421, чоловіки — 31320, діти до 18 років — 29945, осіб з інвалідністю — 3185 осіб, загалом 61205 сімей.
На жаль, під час проведення дослідження ми стикнулись із відсутністю інформації щодо потреб ВПО в частині громад. Проте хочемо зазначити, що потреби варто вивчати, знати, орієнтуватись, щоб спеціалісти різних структурних підрозділів (відділів, відділень) мали можливість організувати та залучити програми допомоги, донорів, спираючись на реальні дані.
Ознайомитись із матеріалами аналітичного дослідження можна за посиланням https://docs.google.com/…/1vbvExuivRpTVsqJjW1v6…/edit…
__________________________________________
Аналітичне дослідження стало можливим завдяки реалізації проекту «Інтеграція та самореалізація ВПО в життя громад» ГО «Чернівецьке об‘єднання «Захист» за підтримки Асоціації Triangle Génération Humanitaire. Відокремленим підрозділом Асоціації Triangle Génération Humanitaire Ukraine
Громадська організація «Чернівецьке об‘єднання «Захист» працює в межах гуманітарного проекту «Реагування на надзвичайні ситуації щодо задоволення основних потреб людей, що постраждали від конфлікту в Україні», що фінансується за підтримки Кризового Центру Міністерства Європи та іноземних справ Фрації