Новини

ІІІ Міжнародний Форум інклюзивності у Чернівцях – як обмінювалися досвідом Україна, Чехія та Грузія

Відбувся ІІІ Міжнародний Форум інклюзивності у Чернівцях, який об’єднав представників різних сфер України, Чехії та Грузії задля того, щоб розвивати інклюзивне суспільство своїх країн. Спікери – представники ГО, бізнесу, культурні діячі – говорили про власний досвід розвитку безбар’єрності, не лише просторів, а й мислення.

11 листопада з 11:00 до 17:00 відбувався ІІІ Міжнародний Форум інклюзивності у м. Чернівці. Організувала подію громадська організація «Чернівецьке об’єднання «Захист» 

На форумі спікери з України та інших країн, презентували здобутки своїх організацій з громадського сектору, бізнесу, соціального підприємництва, культурної сфери, в напрямку розбудови інклюзивного суспільства.

Богдан Бойко, який очолює «Чернівецьке об’єднання «Захист» розповів:  «Ми вже втретє проводимо Міжнародний форум інклюзивності, адже хочемо надати простір для виступу тим людям, які досягли успіху у розбудові інклюзивного суспільства в Україні та в інших країнах. Ми прагнемо, аби  кращі практики, проекти, досягнення мали можливість мастабуватися, а активістки та активісти знаходили партнерів для реалізації подальших ініціатив. Враховуючи ситуацію з пандемією у нас комбінований формат проведення: частина спікерів фізично присутні у залі, інші ж виступають по відеозвязку. Глядачі також присутні фізично з відповідними документами, разом з тим є можливість дивитися онлайн-трансляцію. Вдячні всім партнерам, які допомогли в організації форуму — Ваша допомога надзвичайно важлива і прямо впливає на позитивний результат!”

Організації та люди, які сприяють розбудові інклюзивного суспільства в Україні були нагороджені відзнаками. Серед них письменники, представники бізнесу, громадські діячі та організації, комунальні установ.

«Форум зібрав однодумців різних професій, які працюють задля створення «суспільства для всіх», не лише з України, а й із Чехії та Грузії. Спікери тепло висловлювалися про свою діяльність, навіть через екран ми відчували їхню залученість», — каже співорганізаторка Форуму Ольга Дмитрюк

Теми цьогорічного форуму включили і питання розвитку бізнесу через розвиток інклюзивних просторів у приміщеннях, і доступність, і навіть гумористичний погляд на проблеми пов’язані з інклюзією.

Представниця ГО «Чернівецьке об’єднання Захист» Марія Нікітіна каже, що учасники почули від спікерів теми, які, зазвичай, не обговорюють, до прикладу побудова інклюзивного суспільства через гумор, як приклад ненасильницької комунікації. «Разом ми розвінчували міф про те, що людина з інвалідністю не може жити наповненим життям. Насправді, вони і будують кар’єру, і  створюють сім’ї, і мають цікаві хобі. Важливо показувати ці приклади»,  — переконана Марія Нікітіна.

Захід відбувся у межах проєкту «Захист прав людини у Чернівцях», що реалізує ГО «Чернівецьке об’єднання «ЗАХИСТ» за підтримки IM Swedish Development Partner.

➡️Громадська організація працює за підтримки IM Swedish Development Partner

➡️Наш сайт: https://www.zahystcv.org

➡️Якщо ти хочеш бути волонтером/кою організації — 096 0165979

➡️Якщо ти хочеш підтримати нашу діяльність, переходь за посиланням: https://www.zahystcv.org/donate/#zahystcv