Новини

Провели другий аудит доступності Чернівецького муздрамтеатру

Провели другий аудит доступності Чернівецького муздрамтеатру та аудит доступності та обласної філармонії. Пише про це Валентина Добридіна: «В м. Чернівці сьогодні, 10 липня, відбувся аудит визначення доступності Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської та Чернівецької обласної філармонії.
В обстеженні даних закладів взяли участь представники владних структур, Чернівецької ОДА, представники громадських організацій, члени обласного та міського КД, керівництво та представники театру та філармонії.
Питання доступності до закладів культури в Чернівецькій області порушувалось на різних засіданнях неодноразово. Зустрічі та діалоги між громадськими активістами та представниками закладів культури мали місце не вперше.
За підсумками аудиту керівництву Муздрамтеатру та Обласної Філармонії буде надіслано висновки, рекомендації та пропозиції.
Надіємось на сприяння та підтримку в даному питанні!
І для довідки:

Міжнародне законодавство чітко встановлює, що кожна людина має право на участь у культурному житті.
Стаття 30 Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю зазначає, що «Держави-учасниці визнають право людей з інвалідністю нарівні з іншими в культурному житті та вживають всіх належних засобів для забезпечення того, щоб люди з інвалідністю:
b)мали доступ до телевізійних програм, фільмів, театру та інших культурних заходів в доступних форматах;
с) мали доступ до таких місць культурних заходів чи послуг, як театри,музеї, кінотеатри, бібліотеки та туристичні послуги, а також мали найбільшою мірою доступ до пам’ятників та об’єктів, що мають національне культурне значення.
Згідно ч.1 ст.34 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» місцеві органи виконавчої влади зобов’язані забезпечувати особам з інвалідністю необхідні умови для вільного доступу і користування культурно-видовищними закладами.
Крім того, ч.1 ст. 8 Закону України «Про культуру» передбачено, що громадяни мають право на доступ до культурних цінностей та культурних благ. Право на доступ реалізується шляхом утримання або надання закладам культури державної підтримки з державного та місцевих бюджетів для забезпечення їх функціонування та доступності їх послуг для різних категорій населення.»