Новини

Спільні кулінарні заняття, формування серед дітей навичок догляду за одягом, масові заходи, майстер-класи із приготування страв кухні різних регіонів, інтеграція ВПО в громаду

Спільні кулінарні заняття, формування серед дітей навичок догляду за одягом, масові заходи, майстер-класи із приготування страв кухні різних регіонів, інтеграція ВПО в громаду.

Все це про проєкт, який реалізовується в грамах грантової програми «Інтегруйся та самореалізуйся» — «Шелтер — острів турботи».

Проєкт впроваджується на базі приватного прихистку у с.Лукавці Чернівецької області.

Мета проєкту — створити умови для інтеграції ВПО у Берегометську громаду шляхом залучення місцевих мешканців у життя Шелтеру (спільна випічка тематичних медових та імбирних пряників) і залучення ВПО Шелтеру в процеси життєдіяльності громади шляхом участі в масових заходах, а також покращити мікроклімат в місці компактного проживання ВПО через облаштування кухонного простору і створити комфортні умови перебування мешканців та гостей у Шелтері.

В прихистку наразі проживає 49 осіб ВПО, з них 24 — дитини. Для мешканців прихистку підручними засобами був облаштований простір для особистого приготування їжі, який вже використав свій ресурс, він потребував переобладнання та вдосконалення через велику кількість людей, які одночасно перебувають на кухні. Ця ситуація створювала соціальну напругу у прихистку.

Кухня потребувала капітального ремонту та розширення задля створення комфортного простору для приготування їжі. Ми закупили витяжну вентиляцію та її встановили над робочою поверхнею, а команда проєкту знайшла додаткове фінансування на ремонт іншої частини кухні. Таким чином завдяки співпраці та залученню ресурсів у жителів прихистку зараз є вільним доступ до робочих поверхонь, де матусі та татусі навчають своїх діток базовим навичкам приготування їжі, а також сім’ї діляться між собою рецептами традиційних страв своїх регіонів. А також тут вже провели перші майстер-класи із залученням діток із числа місцевих мешканці.

В рамках проєкту також були закуплені сушильні машини, це допомогло вирішити питання із надмірною зволоженістю повітря. Оскільки у прихистку проживає велика кількість людей, а особливо діток, пральні машини перуть практично цілодобово. В сонячні дні це не становило проблеми, а з приходом зими — це стало майже катастрофою, оскільки окремої кімнати для сушіння прання немає, все розвішували, там де була можливість, що призводило по сиріння стін в приміщенні та навіть, появи грибкових утворень.

Наразі проводяться інтерактивні заняття із дітками щодо правил повсякденного догляду за власним одягом та правилами поводження з побутовою технікою.

Проєкт «Шелтер — острів турботи» впроваджується в рамках проєкту «Інтеграція та самореалізація ВПО в життя громад», що реалізується ГО «Чернівецьке об‘єднання «Захист» за підтримки Асоціації Triangle Génération Humanitaire. Відокремленим підрозділом Triangle Génération Humanitaire Ukraine

Громадська організація «Чернівецьке об‘єднання «Захист» працює в межах гуманітарного проекту «Реагування на надзвичайні ситуації щодо задоволення основних потреб людей, що постраждали від конфлікту в Україні», що фінансується за підтримки Кризового Центру Міністерства Європи та іноземних справ Фрації