Новини

У Чернівецькій області відбувся Круглий стіл онлайн «Дистанційна робта для дітей з особливими освітніми потребами: заняття online»

За ініціативи і координації ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист» пройшов круглий стіл онлайн «Дистанційна робта для дітей з особливими освітніми потребами: заняття online». Розглядалися питання роботи інклюзивно-ресурсних центрів Чернівецької області під час карантину, та особливості дистанційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Представниця Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА Оксана Гринюк та керівники ІРЦ Чернівецької області розповіли про роботу з дітьми в період карантину. Враховуючи вимоги часу та адаптовуючись до нових обставин ряд ІРЦ почали активно використовувати інформаційні технології для дистанційної роботи. Месенджери, відео, онлайн уроки — це ті засоби, які в сьогоднішніх умовах використовуються Буковинськими ІРЦ. Дуже активно працівниками ІРЦ використовуєтся запис відеоуроків, по яких батьки можуть працювати зі своїми дітьми.
Розглядаючи питання особливостей дистанійної роботи з дітьми з особливими освітніми портебами, досвідом проведення онлайн уроків поділилися працівники Буковинського реабілітаційного центру «Особлива дитина». Працівники цього реабілітаційного центру активно використовують програми ZOOM та інші за допомогою яких проводять уроки з дітьи в реальному часі, звичайно, за участі і допомоги батьків. Такий метод дозволяє підтримувати не тільки зоровий, але й комунікаційний контакт дітей з їхніми наставниками, що є дуже важливо для підтримки процесу розвитку навичок дітей.
Голова ГО «Миле сонечко», матір дитини з особливими освітніми потребами, Тетяна Венгренюк наголосила на важливості проведення онлайн уроків в реальному часі для її дитини. На прикладі своєї дитини розповіла про позитивний досвід онлайн занять в карантинних умовах.
Голова ГО «Інклюзивний простір. Українська спільнота», кандидат педагогічних наук Оксана Гордійчук розкрила важливість комунікаційного зв’язку педагога, реабілітолога тощо з дітьми, які мають особливі освітні потреби. Разом з тим, високо оцінила адаптацію Буковинських педагогів до нових викликів та важливість використання онлайн уроків в роботі з дітьми.
Доєдналися до круглого столу представники громадських організацій Грузії, які поділилися своїм досвідом психологічної підтримки сімей, які виховують дітей з особливими освітніми потребами у карантинний період, що прямо впливає на стан їх дітей.
У підсумку домовилися в подальшому ділитися досвідом та проводити спільні заходи.

Якщо ти хочеш бути волонтером/кою організації — 096 0165979 🙂