Новини

Відновлено діяльність Комітету доступності при ОДА

Після довгої перерви (більш ніж три роки) в Чернівецькій області відновив роботу обласний Комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Вчора 31 серпня 2017 р. відбулось засідання обласного КД в приміщенні Чернівецької ОДА. Так як це було перше засідання з новим складом членів КД, то голова Комітету Павлюк М.В. – перший заступник голови Чернівецької ОДА, ч

Після довгої перерви (більш ніж три роки) в Чернівецькій області відновив роботу обласний Комітет забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Вчора 31 серпня 2017 р. відбулось засідання обласного КД в приміщенні Чернівецької ОДА. Так як це було перше засідання з новим складом членів КД, то голова Комітету Павлюк М.В. – перший заступник голови Чернівецької ОДА, дав можливість і представникам структурних підрозділів облдержадміністрації, і представникам громадських організацій людей з інвалідністю області висловитися, надати пропозиції та акцентувати на найважливіших моментах щодо доступності для мало мобільних верств населення в Чернівецькій області. Були надані пропозиції щодо наступного засідання та порядку денного. Обговорювали необхідність заслухати голів районних Комітетів забезпечення доступності. Контролювати їх роботу та скласти план роботи на наступний рік.
Питання архітектурної доступності до будівлі Чернівецької ОДА, пам’ятки архітектури, туристична галузь, зони паркування авто для водіїв з інвалідністю, транспорт, тротуарна мережа, супровід сурдоперекладача, проблеми людей з порушенням зору та слуху та безліч інших питань розглядалися на вчорашньому засіданні.
Комітети забезпечення доступності в Україні мають працювати в кожній області. Вони допомагають скликати відповідальних осіб та вирішувати проблеми на місцевому рівні в кожному населеному пункті. Доступність середовища в Буковині все ще залишає бажати кращого, але я бачу як ситуація змінюється на краще. Радію кожному пандусу, кожному елементу доступності і тішуся, що помалу система починає рухатися в правильному напрямку. Дуже хочу вірити в те, що оновлений обласний Комітет доступності буде працювати чесно, якісно, професійно. Команда людей які мають фаховий рівень, досвід, навички спільно з спеціалістами-архітекторами, представниками відповідних структурних підрозділів можуть суттєво покращити реалізацію права людей з інвалідністю на безперешкодний доступ до об’єктів соціально-культурного призначення.
Дякую Павлюк М.В. за те, що виконав обіцянку та зрушив з місця бар’єр, що був неподоланний три роки – відновив роботу КД.
Дякую моїм колегам Богдану Бойко, Марії Нікітіній, Оксані Драчковській, Любові Свіріденко, Роману Залевському,Артему Жук та ін.. за принциповість та ініціативність. Разом ми сила!

Валентина Добридіна ФБ