Новини

Вже традиційно в Ресурсний центр громадської активності відбувся кіноперегляд в рамках нашого DocuClub

Цього разу члени ФРІ Чернівці переглядали документальний фільм «Ромська мрія». Режисер фільму Роман Боднарчук.

Роман зняв багато документальних і короткометражних фільмів, а також відеокліпів. Володар численних нагород національних та міжнародних кінофестивалів.

Учасники кінопоказу переглянули 4 історії про жителів ромського табору поблизу Ужгорода: Діани, Мирослава, Дениса та Ренати. Кожна історія відгукнулась у глядачів по різному, були і серйозні моменти, і смішні репліки, але вцілому учасники підмітили наполегливість та щирість головних героїв, у їх прагненням та мріях.

Під час обговорення, учасники дізналися про походження ромів, познайомилися із поняттями дискримінації та стереотипів. Визначили сутність «мови ворожнечі», а саме: мовою ворожнечі вважаються всі форми самовираження, які включають поширення, підбурення, сприяння або виправдання расової ненависті, ксенофобії, антисемітизму чи інших видів ненависті на ґрунті нетерпимості.

Багато стереотипів і упереджень з‘являються через брак інформації, тому сподіваємось, що перегляд фільму та обговорення допомогли збагатити знання і позбутися деяких упереджень.

✅ Наш сайт: https://www.zahystcv.org

✅ Якщо ти хочеш бути волонтером/кою організації — 096 0165979