Новини

Взяли участь у роботі Комітету доступності при Чернівецькій ОДА

Представники ГО «ЧО «Захист» Богдан Бойко та Марія Нікітіна взяли участь у онлайн засіданні Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Чернівецькій ОДА.

Під час розгляду питань ми звернули увагу на те, що не отримали відповідей, або відповідей по суті на звернення від шести громадських організацій щодо вжиття заходів в умовах поширення коронавірусу. Звернення було розроблене за підсумком круглого столу за участі в тому числі представників Чернівецької ОДА. А у тих відповідях, які надійшли до нас — не було відповідей на висвітлені нами проблеми. З огляду на це ми звернулися до представників Чернівецької ОДА надавати відповіді по суті зверення на наші листи.

Також ми поцікавилися скільки в області виборчих дільниць знаходиться вище 1 поверху, проте відповідний представник органу влади відповіла, що не володіє такою інформацією. Тому ми запрпонували Чернівецькій ОДА зібрати інформацію, щодо кількості дільниць, які перебувають вище першого поверху і звернутися до органів місцевого самоврядування із пропозицією перенести дані дільниці до архітектурно доступних приміщень для маломобільних верст.

Також звернули увагу на необхіності дотримання ДБН при «Великому будівництві» та закликати звернутися до замовників робіт переглянути дотримання норм доступності та вжити заходів, якщо будуть виявлені порушення.

Порядок денний був таким:
— Про прийняті рішення та надані доручення щодо розгляду листа ГО «Лідер» від 29.04.20р.
— Про прийняті рішення щодо розгляду звернення з рекомендаціями у зв’язку з COVID -19 шести ГО Чернівецької області від 21.04.20р.
— Про забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до поверхів Чернівецької ОДА (встановлення ліфту).
— Про забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення до виборчих дільниць Чернівецької області.
— Про врахування потреб людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до ДБН В 2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд» при будівництві та реконструкції об’єктів в рамках проекту «Велике будівництво».