Новини

Як пройшов ІІ бізнес-ланч щодо працевлаштування осіб із інвалідністю?

Другий бізнес-ланч позаду, а ми на крок ближче до написання нової політики працевлаштування осіб з інвалідністю.

Разом із нашим партнером — Чернівецьким обласним центром зайнятості поспілкувались із представниками буковинських приватних та комунальних підприємств, рекрутингових агенцій та органів влади.Вони поділились своїм досвідом працевлаштування людей з інвалідністю, труднощами, з якими зіштовхувались та внесли свої пропозиції, аби працевлаштованих було більше.
Так, присутні зазначили, що дуже не вистачає навчання, на якому люди з інвалідністю могли б опанувати сучасні професії. На кшталт, ІТ-сфери чи графічного дизайну.

Представник УТОГ відзначив, що люди з порушеннями слуху могли б ефективніше соціалізуватись та знаходити роботу. Але на заваді — недостатня кількість людей, які володіють мовою жестів, а також відсутність синхронного перекладу на телебаченні. Так само, як і фізичні бар’єри в місті часто стають основною перепоною для людей з інвалідністю на шляху до офлайн роботи.

Також, за словами присутніх, ще одним із факторів, які впливають на працевлаштування є недостатня вмотивованість та впевненість в собі людей з інвалідністю. І тому варто індивідуально працювати з кожним з них і допомогти це змінити.

Наша громадська організація систематизує пропозиції від учасників бізнес-ланчу та використає в процесі написання нової політики працевлаштування осіб з інвалідністю.

Другий бізнес-ланч відбувся у межах проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та підтримки IM Swedish Development Partner.