Новини

Яких змін може зазнати законодавство про працевлаштування людей з інвалідністю? Онлайн-консультації тривають

Що чекати від нового законодавства про працевлаштування осіб з інвалідністю й яких успіхів хотілось би досягти? Цього разу до онлайн-консультації про виявлення бар’єрів щодо створення інклюзивних робочих місць долучились представники Міністерства соціальної політики, ВГО «Правозахисна спілка інвалідів» та ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист».

Як розповів представник Мінсоцполітики, законодавство про працевлаштування осіб з інвалідністю потребує змін, адже, не оновлювалось останні 15 років. Зараз триває робота над проєктом закону про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для працевлаштування осіб з інвалідністю. У ньому, зокрема, пропонують застосувати диференційований підхід до квотування працевлаштованих осіб з інвалідністю, в залежності від групи; збільшувати суми санкцій для тих роботодавців, які не сплатили їх своєчасно тощо.

Натомість представники ВГО «Правозахисна спілка інвалідів» наголошують, що несправедливо просто зобов’язувати підприємства і надалі виконувати квоти. Варто було б з боку держави запропонувати якісь зустрічні пропозиції для роботодавців.

Також важливо, аби кошти отримані з санкцій за непрацевлаштування осіб з інвалідністю витрачались саме на створення таких робочих місць, і не лише на профільних підприємствах, але й на тих, які хочуть працевлаштовувати осіб з інвалідністю. Окрім того, слід спрямовувати ці кошти на навчання сучасним професіям, яке б дозволило людині працевлаштуватись.

Зі свого боку, на зустрічі наша організація зазначила, що при створенні нової політики щодо працевлаштування осіб з інвалідністю варто було б включати в робочі групи представників з регіонів. Використання досвіду місцевих організацій дозволить створити політику, яка якнайкраще задовольнить потреби людей з інвалідністю з різних куточків нашої країни.

Онлайн-консультації організувала ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист» у межах проєкту «Інклюзивні робочі місця», що є частиною проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії та підтримки IM Swedish Development Partner.