Новини

Зустріч членів Комітету доступності м. Чернівці

Пройшла зустріч членів Комітету доступності м. Чернівці. Обговорювали два питання: 1. Контроль дотримання норм доступності людей з інвалідністю при будівництві нових будинків в м. Чернівці. 2. Забезпечення доступності аптек в м. Чернівці.
По першому питанню домовились із заступником начальником Інспекції ДержАрхБудКонтолю Наталією Сірман про:
1. При здійсненні планових перевірок будівництв працівники Інспекції будуть наголошувати на необхідності організації доступності до та всередині нових будинків, включаючи прибудинкову територію;
2. При здійсненні планових перевірок будівництв будуть залучатися члени КД — представники профільних ГО;
3. При підозрі чи виявленні порушень доступності можна звертатися до Інспекції із проханням провести позапланову перевірку, яка і буде проводитися.
По другому питанню домовилися із начальником Державної служби з лікарських засобів у Чернівецькій області Оксаною Мельничук про:
1. При обстеженні нових аптек, які відкриваються — будуть запрошуватися члени Комітету доступності м. Чернівці.
2. Якщо Експерт повідомляє про неможливість встановлення елементів доступності до аптеки, то при зверненні члени Комітету доступності проводять обстеження аптеки та надають рекомендації по організації доступності.
3. Планується обстеження діючих аптек у м. Чернівці на предмет доступності до них людей з інвалідністю.
4. У разі виявлення недоступних аптек при позитивному висновку Експерта — будуть надіслані скарги на дії таких «Експертів».